Dopis obyvatel Šumavy predstavitelům vlády

V NP Šumava bylo pod novým vedením pana J. Stráského rozhodnuto o velmi razantních zásazích v šumavských lesích, jejichž cílem má údajně být potlačení či dokonce "likvidace" kůrovce na Šumavě. Nový ředitel NP Šumava sáhl pod politickou ochranou po velmi radikálním řešení. Rozhodl se rozšířit oblasti těžby tak, že nyní zahrnují i nejcennější oblasti na území NPŠ: na Smrčině, Hraničníku, a nyní i na Modravě v oblasti Ptačího potoka.

Z těchto důvodů je i na nás, místních obyvatelích Šumavy a Pošumaví, abychom se hlasitě ozvali a bojovali proti devastaci a nevratné likvidaci cenné přírody našeho kraje. Náš názor je totiž v médiích prezentován prostřednictvím Svazu obcí NP Šumava tak, jako by všichni místní občané bez výjimky podporovali zásahy proti kůrovci i v nejcennějších částech NP a další rozvoj tvrdé turistiky v regionu, což ani zdaleka není pravda.

Pokud chcete, aby Šumava byla národním parkem zejména pro přírodu a aby byly kroky vedení NP v souladu se zákony České republiky napište svůj názor ministrům a prezidentovi ČR.

Po odeslání dopisu z této stránky přijde na váš email žádost o potvrzení. Pečlivě proto zkontrolujte, zda jste emailovou adresu napsali správně. Protože teprve po kliknutí na odkaz v emailu bude vaše zprava odeslána níže uvedeným adresátům. Tímto způsobem bráníme odesílání dopisu z cizích/neexistujicich emailových adres.

Adresáti:

Václav Klaus, prezident ČR
Petr Nečas, předseda vlády ČR a předseda ODS
Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí
Karel Schwarzenberg, ministr TOP 09
Radek John, předseda Věcí veřejných

Adresát / To: Kancelar prezidenta republiky - Jiri Weigl <jiri.weigl@hrad.cz>, Petr Necas <petr.necas@odsvs.cz>, Tomas Chalupa <chalupat@psp.cz>, Karel Schwarzenberg <schwarzenbergk@psp.cz>, Radek John <johnr@psp.cz>

Počet odeslaných dopisů: 103

Umožněte posílání dopisů i ze své stránky!
Stačí do ní vložit tento kód: